The first row is for desktop, and second row is for Tab and Mobile.
You can right click on this text and use Navigator for easy editing. This text message is hidden on all screens using Advanced/responsive tab on left.

Зустріч до Всесвітнього дня письменника

Березень, зазвичай, багатий на літературні дати і свята. Але військовий час вносить свої корективи у наше життя. Тому зустріч із Ольгою Володимирівною Русіною, яка за логікою мала б відбутись у нашій шкільній бібліотеці ще 3 березня, у Всесвітній день письменника, заледве відбулась 13 березня та й то з одним лише класом, хоч планувалось залучити і інших. В перерві між двома повітряними тривогами, учням 5-Б класу пощастило поспілкуватись із цікавою співрозмовницею, красивою жінкою, сучасною, ерудованою, розкутою, молодою письменницею, у якої за плечима бакалаврат із полоністики в КНУ імені Тараса Шевченка та бакалаврат із журналістики в Ягеллонському університеті в Кракові,яка працює журналісткою і ведучою на ” Громадському радіо “, у якої вже 5 виданих книг і готується до друку шоста,кожна з яких відмічена нагородами на міжнародних фестивалях чи конкурсах.

Сьогодні розмова точилась навколо двох її книг.Перша -” Мія і місячне затемнення “, що увійшла до короткого списку ” Книга року ВВС- 2019″ та номінувалась на ” Топ Барабуки – 2019 “( короткий список), а ще потрапила до короткого списку нагороди ” Еспресо – вибір читачів “. Ця книга цікава тим, що авторка запрошує читачів, особливо киян, у свої улюблені куточки столиці, знайомить зі своїми героями, які постійно потрапляють у пригоди, сповнені кумедних витівок і жартів.
У 2022 році на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Видавництві Старого Лева вийшла книжка Олі Русіної “Абрикоси зацвітають уночі “. Події в повісті розгортаються у 2015 у прифронтовому містечку неподалік від окупованого Донецька.

Часто буваючи на сході як журналістка,авторка хотіла донести читачеві дитяче сприйняття війни та усіх її наслідків для психіки десятирічних. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик,головний герой повісті,- незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси. Як написала О.Степова у своєму оповіданні ” Абрикоси Донбасу” :” Абрикоси стали символом боротьби нашого знищеного краю…Знаєте, вони у нас на Донбасі всюди. Пишні,біло-рожеві, навесні накривають місто невагомим,невидимим серпанком,аж голова йде обертом від того п”янкого аромату “.
Третій наклад книги ” Абрикоси зацвітають уночі “, був віддрукований на ПрАТ “Білоцерківська книжкова фабрика ” уже після звільнення Київщини.10 грн.від продажу кожного примірника цієї книжки Видавництво Старого Лева буде перераховувати у Благодійний Фонд ” Голоси дітей “. БФ ” Голоси дітей” уже з 2015 року допомагає українським дітям , які постраждали від війни. Зараз, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Фонд у режимі нон-стоп допомагає постраждалим дітям та сім”ям з усієї країни, надає термінову психологічну допомогу, асистує в процесі евакуації.

Отака цікава і змістовна розмова відбулась між письменницею і нашими учнями.А що вже запитань посипалось на неї – не злічити. Бажаючі придбали книги і отримали автограф, а всі разом – насолоду від спілкування.